Nasz zespół

Nowa Energia Plus

Nowa Energia Plus to zespół ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się odnawialnymi źródłami energii oraz pozyskiwaniem dofinansowania na ich realizacje. Połączenie specjalistycznej wiedzy technicznej, ekonomicznej, doświadczenia oraz skuteczności w pozyskiwaniu dotacji gwarantuje, że usługi dla naszych Klientów świadczone są w sposób kompleksowy i są najwyższej jakości.


Nasz zespół

Braliśmy udział w każdym aspekcie związanym z przygotowaniem, realizacją i funkcjonowaniem projektów OZE. To bogate doświadczenie zdobyliśmy świadcząc swoje usługi podmiotom zewnętrznym jak i podczas realizowania naszych własnych projektów.

Nasi pracownicy to dynamiczny i utalentowany zespół profesjonalistów, który na bieżąco poszerzają wiedzę w oparciu o spotkania z instytucjami organizującymi konkursy, wykonawcami inwestycji OZE, prywatnymi inwestorami oraz innymi podmiotami uczestniczącymi w łańcuchu gospodarki związanej z odnawialną energią.

Współpracujemy zarówno z koncernami energetycznymi, funduszami inwestycyjnymi, jak i prywatnymi przedsiębiorcami i jednostkami samorządowymi.

Referencje
Nowa Energia Plus

Kim jesteśmy

Mateusz Michalski

Mateusz Michalski

Specjalista do spraw funduszy unijnych

Doświadczenie zdobywane od 2007 roku w ramach praca w instytucjach prywatnych i państwowych działających w obszarze funduszy unijnych.

Zatrudniony między innymi w:
 • Departamencie Wdrażania Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego 2007 r.
 • Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli 2008 r.
 • Urząd Miasta Poznania 2008 r.
 • od 2009 r. bieżąca praca na rzecz wielu firm konsultingowych i doradczych na rzecz opracowanie i realizacji wniosków unijnych
 • od 2010 r. kierownictwo w wielu projektów unijnych.
Wykształcenie:
 • Magister, kierunek Gospodarka Przestrzenna,
 • Specjalność: Rozwój Regionalny Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,
 • Praca dyplomowa – „Wpływ funduszy pomocowych Unii Europejskiej na rozwój instytucji otoczenia biznesu w wybranych miastach Wielkopolski (Kalisz, Konin, Leszno, Piła) w okresie 2000-2006.
 • Ukończenie licznych kursów i szkoleń z zakresu aplikowanie o dotacje unijne w tym

dotyczące opracowanie studium wykonalności, rozliczania i sprawozdawczości projektów UE oraz zatrudnienia w projektach unijnych

Daniel Nowak

Daniel Nowak

Specjalista do spraw energetyki, OZE i ciepłownictwa

 

 • Przed rozpoczęciem pracy zawodowej w 2006 r Daniel Nowak ukończył studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej zdobywając tytuł magistra inżyniera na kierunku Budowa Maszyn – Mechatronika, tytuł pracy magisterskiej: Metoda elementów skończonych dla łopaty turbiny wiatrowej.
 • W 2005 i 2006 roku przebywał na stypendium na Technical University of Denmark. Od początku kariery zawodowej związany z energetyką w kraju i zagranicą.
 • Od 2006 do 2012 pracował w Global Energy Services Siemsa S.A. jako kierownik projektu gdzie odpowiedzialny był m.in. za przygotowywanie i negocjacja ofert dla Inwestorów, wybór i kontraktowanie podwykonawców, negocjacje techniczne i komercyjne, przygotowywanie kontraktów, kontraktowanie materiałów, nadzór nad budżetem i harmonogramem inwestycji, prowadzenie kontaktu z Spółkami sieciowymi (Energa, Enea, PGE), zarządzanie międzynarodowym zespołem pracowników, zarządzanie przygotowywaniem projektów budowlanych i wykonawczych dla Inwestorów. W powyższym okresie przy jego udziale zostały zrealizowane Farmy Wiatrowe: Margonin, Pelplin, Ścieki, Piecki.
 • Powyższe doświadczenie spowodowało, że w 2012 Daniel Nowak zaczął świadczyć usługi dla podmiotu inwestycyjnego działającego w Polsce oraz Europie centralnej i wschodniej. Główny obszar działania skupiał się na zarządzaniu aktywami w Polsce, Bułgarii i Rumunii.
 • Ponadto Daniel Nowak w ramach własnych działań zdewelopował projekty wiatrowe i fotowoltaiczne o łączenej mocy ponad 50 MW